El Aksa Şehitleri Tugayı: İsrail’e Karşı Büyük Operasyon Sürüyor

Filistin El-Aksa Şehitleri Tugayı’nın sözcüsü, Kudüs’teki işgalci rejimin cinayetlerinin bedelini ödeyeceğini ve önümüzdeki günlerde buna tanık olacağını söyledi.

Filistinli her kesim Salı gecesi Batı Şeria’nın Nakab bölgesindeki Bi’ru’s-Seba’da, 4 siyonistin, Filistinli bir eylemci tarafından soğuk silahla öldürülmesini tebrik ederken, Tuğgeneral “el’Amudi Ebu Muhammed” el-Meyadin kanalına verdiği röportajda, 4 siyonistin öldürülmesi terör rejimi İsrail’in güvenlik sisteminin çöküşünü gösterdi’ dedi.

Ebu Muhammed ayrıca şöyle dedi: “Gelecekteki operasyonlar daha çok işgal altındaki topraklarda ve Batı Şeria’da olacak ve bir sonraki [operasyon] Ramazan ayında daha büyük olacak.” dedi.

Bu arada, Filistin’in 1948’de işgal edilmiş kısmının güney kesiminde yer alan Nakab bölgesindeki Bi’ru’s-Seba’da, 34 yaşındaki Muhammed Ebu’l-Kay’an’ın gerçekleştirdiği ve dört işgalcinin öldürüldüğü bıçaklı feda eylemi sebebiyle büyük bir telaşa kapılan siyonist işgal güçleri, bu şehirde yeni bir eylem gerçekleştirilebileceği korkusuyla alarm durumuna geçti.

İşgal rejiminin başbakanı Naftali Bennett, Bi’ru’S-Seba’daki eylemden sonra bu bölgedeki güvenlik elemanlarının sayısının artırıldığını duyurdu. Bennett twitterdeki kişisel hesabında yayınladığı mesajda İç Güvenlik Bakanı Umir Barlev ve Polis Şefi Kobi Shabtai ile durum değerlendirmesi yaptığını dile getirirken eylemin çok korkunç olduğunu ifade etti.

İşgalci siyonist başbakan, bölgedeki işgal güçlerinin hazır vaziyette olduklarını belirtirken; “eylemleri düzenleyenlere çok sert bir tokat atacağız” ifadesini kullandı. Bu arada eyleme yardımcı olanları da tehdit etti ve onların da gözaltına alınacaklarını söyledi.