Ebu Merzuk LÜBNAN’da Filistin Hareketleriyle Görüştü

Görüşmelerde Arap dünyasıyla ve özelde Filistin’le ilgili gelişmelerin ele alındığı ifade edildi.

Dr. Ebu Merzuk beraberindeki bir heyetle birlikte Filistin davasına yönelen tehlikeler karşısında takınılacak tavırlar hakkında görüşmeler yapmak, durumu ve gelişmeleri değerlendirmek amacıyla muhtelif ziyaretler ve görüşmeler gerçekleştirdi.

GÖZAT  İslami Cihad: İslam Ümmeti, FİLİSTİN İçin Birleşmeli

Kaynaklar tarafından görüşmelerde, Filistin meselesini kuşatan tehlikeler, başta Gazze olmak üzere değişik yerlerde yaşayan Filistinlilerin karşı karşıya olduğu zorluklar, Suriye ve Lübnan’daki Filistinli mültecilerin içinde bulunduğu durumlar hakkında değerlendirmeler yapıldığı dile getirildi.

Görüşmelerde Filistin’de safların birleştirilmesinin, direnişin korunmasının, ABD – İsrail planlarının reddedilmesinin ve normalleştirme çalışmalarına karşı çıkılmasının önemi üzerinde duruldu.

GÖZAT  Siyonist İstihbarat: FİLİSTİN ve LÜBNAN Cephesi Birleşiyor

Görüşmelerde aynı zamanda Filistinliler arasında içinden geçilen dönemin zorluğu ve taşıdığı tehlikeler karşısında Filistin adına belirlenecek yaklaşım ve tavırlar üzerinde durulmasının da zorunluluğundan söz edildi.

Dr. Musa Ebu Merzuk beraberindeki heyetle birlikte 12 Haziran Pazartesi günü Lübnan’daki Genel Güvenlik Müdürü Abbas İbrahim’le görüşme yapmıştı. Bu görüşmede de Filistin meselesinin içinden geçtiği durum ve yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verilmişti.

GÖZAT  Siyonist İSRAİL'in Lübnan'dan Çıkış (KAÇIŞ)'ının 17. YILI

Heyetin başkanlığını yapan Dr. Ebu Merzuk ABD’nin, Filistin davasına olumsuz bir şekilde etki yapan ve Filistin halkının sabit haklarına zarar veren, siyonist işgal yönetiminden yana tutumunu eleştirmişti.

Ebu Merzuk görüşmede aynı zamanda Hamas’ın Lübnan’ın bütünlüğüne, güven ve istikrarına olan desteğinden söz etmişti.