DÖNÜŞ Gemisi GAZZE İçin Hazırlanıyor

Özgürlük Koalisyonu yaptığı açıklamada, Filistinlilerin yaşadığı Nekbe’nin yıldönümünde yola çıkacak filoda, Filistinlilerin dönüş hakkını ifade etmek için ‘Dönüş’ adıyla bir geminin de olacağını ifade etti.

Kuşatma gemilerinin hazırlanması ve gönderilmesine gözcülük eden uluslararası komisyon üyesi ve Özgürlük Filosu Koalisyonu kurucu üyesi Zahir Beyravi yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu yıl düzenlenecek kuşatmayı kırma girişiminin önemi büyüktür. Çünkü bu girişim, Filistin halkının Siyonist çetelerin zorla toprağından çıkardığı mültecilerin dönüş hakkını talep etmek için Filistin halkının başlattığı Büyük Dönüş Yürüyüşleri faaliyetlerinin zirve yaptığı bir dönemde yapılıyor” dedi.

Beyravi filonun Akdeniz’e ulaşmadan önce birkaç Avrupa limanıyla bir Arap limanına uğrayacağını söyledi.

Beyravi açıklamasında, filonun uğradığı her limanda kuşatmanın kaldırılması, Filistin halkının dönüş ve özgürlük hakkı konusunda faaliyetlerin yapılacağını ifade etti.

Beyravi devamla, filoya katılacak gemilerin fazla büyük olmayacağını, yaklaşık 20 ülkeden onlarca önemli şahsiyetin ve dayanışmacının iştirak edeceğini ve filonun Temmuz başlarında Gazze’ye ulaşmasının hedeflendiği kaydetti.