Direnişin SEFERBERLİK Çağrısıyla Filistin Halkı MEYDANLARDA

Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus’a bağlı Beyt Decen köyü ve Beyta Beldesinde Cuma namazında sonra yapılan gösterilerde işgal güçleriyle şiddetli çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Cuma namazından sonra Beyt Decen’in girişinde işgal güçleriyle şiddetli çatışmaların yaşandığını belirterek, işgal güçlerinin daha önce girişleri kapattığı açıklandı.

GÖZAT  Hamas: Siyonist İsrail'in Azgınlığının Devamına İzin Vermeyiz

Çıkan çatışmalarda onlarca kişi gazlardan etkilenirken, televizyon şirketlerinin yayınını takip eden bir mühendisin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Ramallah şehrine bağlı köy ve beldelerde Cuma namazından sonra temas noktalarına yürüyen Filistinlileri durdurmaya çalışan işgal güçlerinin, yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandıkları belirtildi.

GÖZAT  Kudüs Alimlerinden MESCİDİ AKSA FETVASI

Kaynaklar Ramallah’a bağlı Na’lin köyünde onlarca kişinin atılan gaz bombaları nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdiğini, en az bir kişinin de gerçek mermiyle yaralandığını ifade ettiler.

El-Halil ve Beytlahim’deki temas noktalarına yürüyen Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmalar yaşanırken, göstericilerin arasına karışan ve musta’mirin olarak bilinen sivil giyimli Siyonistler 6 gence sinir gazını sıktılar.

GÖZAT  Ebu Zuhri: Turistik Kudüs Ziyaretleri HARAMDIR!

Saldırıya uğrayan gençler gazın etkisiyle hareket edemez duruma geldikten sonra işgal askerleri gelip gençleri darp ettiler, ardından da tutukladılar.

Kalkiliya’da eylem çadırında kılınan Cuma namazından sonra toplanan cemaat temas noktalarına yürüdü.

Eriha şehrinde düzenlenen gösteriye göz yaşartıcı bomba ve plastik mermilerle saldıran işgal güçleri iki kişiyi yaraladılar.