DİRENİŞ, Filistin’i Kurtarmak İçin TEK YOL!

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, topraklarını ve kutsal mekanlarını işgalden kurtarmak için Filistin halkının önünde direnişten başka yol olmadığını söyledi.

El-Hayye, nöbet sırasında şehit olan İzzeddin El-Kassam Tugayları mücahidi Ahmed Semih El-Feyumi için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, önceden eğitim ve hazırlık yapılmadan düşmana karşı zafer kazanılamayacağına dikkat çekti.

Yollarının cihat yolu olduğunu belirten El-Hayye, verilen büyük kurbanlara rağmen cihat yolundan dönmeyeceklerini bildirdi.

El-Hayye, işgalcilerin önünde de işgal ettikleri toprakları terk edip gitmekten başka yol olmadığını ifade ederek, tüm zorluklara ve ablukaya rağmen direnişi bırakmayacaklarını kaydetti.

“El-Kassam Tugayları’ndaki evlatlarımız işgal altındaki toprakları yerleşimciler ve işgal güçleri için cehenneme çevirecek” diyen El-Hayye, müzakere yolunun denendiğini fakat işgalcilerin inadı sebebiyle çıkmaz sokağa girdiğini söyledi.

Bazı Arap ve İslam ülkelerinin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme kapısını açtığını belirten El-Hayye, bunun mücahitlerin azmini kıramayacağını kaydetti.

Hamas lideri, şehitlerin yolundan sapmayacaklarını bildirerek, ümmetin Filistin halkına güvenebileceğini ifade etti.