KASSAM’dan FİLİSTİN Halkına: ALLAH’ın Vaadi YAKIN!

Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Es-Sinvar  açıklamada, Kassam Tugayları Genel Komutanı Muhammed Dayf’ın kendisinden, Han Yunus halkına özel selamını iletmesini istediğini söyledi.

Han Yunus’ta şehit olan Kassam Tugayları mücahitlerinin anısına düzenlenen törene katılan Es-Sinvar “Dayf size her yeni çatışmanın Allah’ın Yahudilerle ilgili son vaadine iyice yaklaştığımızı gösterdiğini söyledi” dedi.

Es-Sinvar konuşmasında komutan Dayf’ın üçüncü bir mesaj daha ilettiğini belirterek “Son çatışmayla düşmana ‘artırırsanız biz de artırırız’ mesajını verdik. İşgalci yeni bir saldırı düzenlerse biz de bunun alanını genişletir, önce Aşdod, ardından Bi’ri Saba ve daha sonra Tel Aviv’i vururuz dedi” ifadesini kullandı.

Es-Sinvar, Dayf’ın Tel Aviv’i vuracak füzelerin niteliğiyle ilgili bir bilgi vermediğini ifade etti.

Geçen Pazar günü Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğusuna sızan bir grup Siyonist askerle Kassam Tugayları arasında çıkan çatışmada 7 Kassam mücahidi şehit olurken, işgal uçaklarının himayesinde kaçan grupta yer alan üst rütbeli bir Siyonist subay hayatını kaybetti, biri de ağır yaralandı.