Devrim Muhafızları: Süleymani, Filistin Direnişini İhya Etti

İran Devrim Muhafızları Ordusu Başkomutanı General Hüseyin Selami, İran Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’yi şehit edenlerden ağır, sert, kesin ve pişman edici intikam alacağını vurguladı.

Salı günü Kirman’da şehit Süleymani için düzenlenen cenaze töreninde konuşan İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Başkomutanı General Selami, Amerika’nın General Süleymani’yi şehit eden terör saldırısı, küresel istikbarın bölgedeki varlığının sonu için bir başlangıç noktası olduğunu belirtti.

Şehit Süleymani’den Amerika’nın kumpaslarını bozguna uğratma mimari şeklinde söz eden General Selami, şehit Süleymani Amerika’nın İslam ümmetinin güvenliğini bozma stratejisini bozguna uğrattığını ve siyonist düşman ve cani Amerika devleti bölgede direniş eksenini zayıflatmalarına müsaade etmediğini vurguladı.

Amerika’nın Filistin hareketine saldırı politikası da büyük hezimete uğradığını kaydeden General Selami, şehit Süleymani Filistin hareketini yeniden ihya ettiğini ve siyonist rejimi güçlü Filistin’in çektiği hisarda mahsur bıraktığını kaydetti.

İran milleti şehit Süleymani’yi son yolculuğuna uğurlama törenine hamaset düzeyde katılım sağladığını belirten General Selami, şimdi Müslüman ve gayri Müslim milletlerin içinde ABD’ye yönelik kin ve nefret tohumu ekildiğini ve bu yüzden bundan sonra dünyanın hiç bir yeri Amerika için güvenli olamayacağını belirtti.