Kudüs Halkı, BAE Heyetini Mescidi Aksa’dan Kovdu

Siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmek için işgal altındaki Filistin topraklarına giren ve siyonist işgal güçlerinin himayesi altında Mescidi Aksa’ya ziyarette bulunan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyetini Kudüslüler Aksa’dan kovdu.

Kudüs’teki kaynakların verdiği bilgilere göre BAE heyetinden dört kişi siyonist işgal güçlerinin sıkı koruması altında Kubbetu’s-Sahra içinde namaz kıldı. Sonra bu dört kişilik heyet Kubbetu’s-Sahra içinde dolaşmaya ve fotoğraf çekmeye başladı. Bunun üzerine Kudüslüler kendilerine tepki göstererek Mescidi Aksa’yı derhal terk etmelerini istedi. Bu arada işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı ve normalleştirmeci ülkeleri kınayan sloganlar attılar.

BAE heyetinin bu baskın için ikindi namazından sonrasını tercih etmesinin işgal rejiminin polisiyle danışmalı olduğu, çünkü işgal polisinin onları koruması için en uygun vaktin bu vakit olduğunu düşündüğü belirtildi.

Bu arada bir BAE gazetesi geçtiğimiz hafta Kudüs şehrine ziyarette bulunan Körfez heyetinin de BAE heyeti olduğu bilgisi verdi. Bu konudaki bilgi BAE’de yayınlanan El-Aynu’l-İhbariyye gazetesinin twitter sayfasında yayınlanan mesajda dile getirildi. Mesajda heyet mensuplarının Mescidi Aksa’da namaz kılarken çekilmiş bir fotoğrafları da yayınlandı. Bu heyetin ziyaretinin de geçtiğimiz perşembe günü gerçekleştiği ifade edildi.