BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemlerinin 2 Önemli BAŞARISI

Filistin halkını oluşturan kesimler arasında daha önce görülmemiş bir görüş birliği sağlandığını kaydeden Es-Sevabite, uzlaşının gerçekleştirilmesine Filistin Yönetimi ve Filistin Kurtuluş Örgütü liderlerinin engel olduğunu söyledi.

Es-Sevabite verdiği röportajda, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün önemli başarılar elde ettiğini bildirerek, bu başarıların başında Filistin davasının yeniden gündemin ilk sıralarına yükselmesi ve Filistin halkının birlik ve bütünlüğünün sağlanmasının geldiğini ifade etti.

Halk Cephesi Merkez Kurulu üyesi Es-Sevabite, Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin Amerikan yönetimi ve işgal rejimi için sürpriz olduğunu, Filistin halkı içinde “Yüzyılın Anlaşması” adı verilen projeye büyük tepki olduğunu bildirdi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü’nü durdurmak için zaman zaman gayri resmi nitelikte girişimlerin yapıldığını kaydeden Es-Sevabite, söz konusu arabulucuların Gazze’ye insani açıdan yaklaştığını belirterek, “Oysa bizim davamız tam anlamıyla siyasi” dedi.

Es-Sevabite, Filistin direnişi ve işgal ordusu arasında geçenlerde yaşanan bir günlük savaşa işaret ederek, Filistin direnişinin işgalci düşmana “Çatışma kurallarını sen kendi başına belirleyemezsin” dediğini söyledi.