BM: İsrail, İnsanlığın EN GADDAR İŞGALCİSİ

Michael Link, terör rejimi İsrail’in BM ve diğer uluslararası kanunları ayaklar altına aldığını belirterek, Filistinlilerin en temel haklarına bile saygı göstermediğini söyledi.

Birleşmiş Milletler Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) tarafından hazırlanan İsrail’in ırkçı uygulamalarının ispatlandığı raporun geri çekilmesi, Batı Şeria’nın Ramallah kentinde protesto edildi.

GÖZAT  İsrail'i Kudurtan O RAPORUN DETAYLARI

Ramallah’taki Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde toplanan onlarca Filistinli, “Irkçılığı ve cinayetlerinden ötürü İsrail’i sorgulayın”, “BM Genel Sekreteri’nin istifasını istiyoruz” ve “Rima Halef’i selamlıyoruz” yazılı pankartlar taşıdı.

Gösteriye katılan Filistinli aktivist Ömer Assaf, yaptığı açıklamada, “İsrail’in ırkçı politikalarına” tanıklık ettiklerini belirtmek için BM binası önünde toplandıklarını söyledi.

GÖZAT  1948 İşgalinden Bugüne Filistin Nüfusunun Dünya Dağılımı

Assaf, Halef’in raporunda aktarılan “BM’nin, düşmana destek çıkan ülkelere boyun eğmek yerine mağdur halklara karşı sorumluluklarının gereğini yapması gerekiyor. ESCWA Genel Sekreteri Rima Halef’in istifası, BM için bir utançtır.” dedi.