BATI ŞERİA’daki Çatışmalarda Yaralılar Var

Siyonist işgal güçlerinden onlarca asker bugün sahur vaktinden itibaren Batı Yaka’nın kuzey kesiminde yer alan Kalkiliya şehrine baskınlar düzenlemeye başladı.

Kalkiliya caddelerine yayılarak Muhammed Abdullah Ebu Hadice (29 yaşında) adlı Filistinlinin evini kuşatmaya aldılar. Evinde sıkıca aramalar yaptı ve kendisini de gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüler.

GÖZAT  ZAFER DİRENENLERİN: AÇLIK GREVİNE İsrail'in Geri Adımıyla ARA VERİLDİ

Baskın esnasında Filistinli gençlerle işgalci askerler arasında çatışmalar meydana geldi. İşgal askerleri gençlerin üzerine yoğun bir şekilde ateş ettiler ve bu saldırılar beş gencin yaralanmasına neden oldu. İşgalciler ayrıca göz yaşartıcı gaz bombaları kullandılar ve bunlar da birçok kişinin boğulma tehlikesi geçirmesine neden oldu.

Bir başka baskın da Yata’nın güneyindeki El-Miye semtine yönelik olarak gerçekleştirildi. Buraya baskın düzenleyen işgalciler yolları kapatarak araçların geçmesini engellediler.

GÖZAT  BM Filistin Temsilcisi: Uluslararası Toplum Harekete Geçmeli

Bu uygulama gençlerin topluca tepki göstermelerine neden oldu ve gençler işgalcilere taş ve molotof kokteyli attılar. İşgalci askerler de gençlerin üzerine göz yaşartıcı bombalar attılar.

İşgalciler bu bölgede de İbrahim Ebu Ali’nin evine baskın düzenledi, evde çirkin bir şekilde arama yaptı sonra da kendisini gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürdüler. İşgalciler ayrıca Tubas ve El-Ağvar bölgelerinde yıkım işlemleri gerçekleştirdiler.