Barı Şeria’da 8 Filistinliye GÖZALTI!

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah erken saatlerde gerçekleştirdiği baskınlarda sekiz Filistinliyi gözaltına aldı.

Baskınlar sırasında işgal güçlerinin evlerde arama yaptığı ve eşyalara zarar verdiği, bazı Filistinlileri de işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Filistinli Esir Kulübü, Cenin vilayetinde dört kişinin gözaltına alındığını ifade etti ve gözaltına alınanların isimlerinin Muhammed Ali Semmudi, İbrahim Es-Selfiti, Kusay Ebu Halife ve Muhammed El-Vahş olduğunu bildirdi.

İşgal güçlerinin ayrıca Nablus’a bağlı Averta beldesinden Yusuf Avvad ile Tulkerem’e bağlı Bel’a beldesinden Mehdi Hasan El-Hac ve Cafer Eymen Şahrur’u gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri, Ramallah’a bağlı Silvad beldesinde de 23 yaşındaki Muhammed Abdunnasır Hamid isimli genci gözaltına aldı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin kentinde ve kampında bu sabah erken saatlerde işgal güçleriyle Filistinliler arasında çatışmalar yaşandı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Alâ Ebu Halife isimli Filistinli, işgal güçlerinin kardeşi Kusay’ı gözaltına aldığı sırada yaralandı.

İşgal güçlerinin Cenin’de gazeteci Ali Semmudi’nin evine baskın düzenleyip üniversite öğrencisi oğlu Muhammed’i gözaltına aldığı ifade edildi.