Bahreyn Halkı, İşgalci İsrail Bayrağı Yaktı

İslami Hareket lideri Şeyh İsa Kasım’ın yaşadığı bölgede düzenlenen gösteride, Bahreyn halkı Siyonist heyetin yaptığı ziyaretin Halife Hanedanı için bir utanç kaynağı ve Siyonist Rejim ile ilişkilerin normalleştirilmesine karşı olan İslam ve Arap Ümmetine ve Bahreyn halkına karşı yapılmış bir ihanet olduğu vurguladı.

Göstericiler daha sonra, “İsrail’e ölüm, Amerika’ya ölüm” sloganları eşliğinde Siyonist Rejim bayrağını yaktılar.
Bahreyn halkı tarafından ayrıca, Filistin konusunun evrensel bir konu olduğu ve Bahreyn halkının İslam Ümmetinin varlığı ve kutsallarıyla bağlantılı olan bu önemli konuyu gözardı edemeyeceği vurgulandı.

Göstericiler, Siyonist heyetin ülkelerine yaptığı ziyaretin ülkede resmi kutlamalarını gerçekleştirmek amacıyla yapıldığını belirttiler.

Göstericiler yaptıkları açıklamada, Bahreyn’in tarih boyunca Filistin’i korumuştur, bununla birlikte Bahreyn’i karalama çabaları kabul edilemez, ifadelerini kullandılar.

Birkaç gün önce Siyonistlerden oluşan bir heyet bir grup Bahreynli ile birlikte Yahudilere ait bayram kutlamasında dans etmişlerdi.

Bahreyn bölgede Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme konusunda başı çekmektedir. Wikileaks tarafından yayımlanan belgelere göre, Bahreyn dışişleri bakanı Halit Bin Ahmed Âli Halife  defalarca Siyonist Rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu ile görüşmeye hazır olduğunu açıklamıştı.

Bahreyn Âlimleri ise Pazartesi günü yayımladıkları bildiride,  Âli Halife ile Siyonist Rejim arasında ilişkilerin normalleştirilmesini tehlikeli ve kışkırtıcı bir adım olarak tanımlamış ve Halife Hanedanı’nın  bu adımının İslam Ümmetine ve Arap Dünyasına yapılmış bir ihanet olduğu  vurgulanmıştı.