ABD Özel Temsilcisi ABBAS ve NETANYAHU İle Görüşecek

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin yayınladığı haberde ismini vermediği bir İsrail üst düzey yetkilisinin Greenblatt’ın önümüzdeki hafta içinde veya Ramazan ayının hemen ardından bir ziyaret düzenlemesinin beklendiğini söylediğine dikkat çekildi.

Bir üst düzey ABD yetkilisinin de Greenblatt’ın yakında bir ziyaret gerçekleştireceğini ancak tarihinin henüz belirlenmediğini söylediği ifade edildi.

GÖZAT  KATAR'dan AMERİKA'ya HAMAS Rüşveti İddiası!

ABD’nin bölgeyle ilgili özel temsilcisinin Netanyahu ve Abbas’la sınırlar, Kudüs, mülteciler, yahudi yerleşim merkezleri gibi temel meseleler hakkında görüşmeler yapacağı ve bir ilkeler belgesi hazırlamak için kararlar alacağı, sonra da görüşmelerin başlatılması için girişimlerde bulunacağı ifade ediliyor.

Haaretz’in haberinde ABD’nin elinde temel meseleler hakkında bir ön çalışma bulunduğu, bunların uygulamaya geçirilmesi için tarafların görüşlerine başvurulacağı vurgulandı.

GÖZAT  TRUMP'ın Ortadoğu Ziyareti SİYONİST İsrail'e Yaradı

İsmi açıklanmayan üst düzey bir Filistin yetkilisinin de Mahmud Abbas’ın ABD’nin temel meseleler hakkında tarafların görüşlerini almak için girişimlerde bulunmasına olumlu yaklaştığını söylediği belirtildi.

Bu kişi Mahmud Abbas’ın ABD başkanı Trump’la bölgeye ziyareti esnasında Beytlahim’de yaptığı görüşmede, Trump’ın uzlaşma görüşmelerinin yeniden başlatılması için iki tarafın da beşer kişiden oluşacak birer heyeti Vaşington’a göndermelerini teklif ettiğini söyledi.