KATAR’dan AMERİKA’ya HAMAS Rüşveti İddiası!

Emperyalist Amerika’nın dış ülkelerdeki en büyük askeri üssünün Katar’da bulunması, Suudi Arabistan ile üst düzey askeri-siyasi-ekonomik ilişkilerinin olması ve Arabistan-Katar ilişkilerinin Trump ziyareti ile başlaması akıllarda birçok soru işareti bırakmış durumda.

GÖZAT  MOSSAD Eski Şefi: KATAR'ın Politikası İSRAİL-AMERİKA İle Aynı

El Meyadin’e konuşan diplomasi kaynakları, Katar-Suudi gerilimine dair önemli açıklamalarda bulundular.

Kaynakların iddiasına göre, Katar ABD’den Suud’a karşı kendi yanında saf tutmasına karşılık Hamas ile ilgili taleplerini yerine getireceğine dair söz verdi.

GÖZAT  Filistin İSLAMİ CİHAD: Trump'ın Arabistan Zirvesinin Amacı TEFRİKA - FİTNE

Hamas yetkililerinin Katar talebi ile bu ülkeden ayrıldığı iddiaları yalanlansa da Katar’dan ayrılan birkaç Hamas yetkilisinin olduğu da geçtiğimiz günlerde Arap medyasında yer bulmuştu.

Meselenin Siyonist Amerika tarafından organize edildiği bir kesin ve daha kriz başlamadan birkaç gün önce kriz yaşayan ülkelerin liderlerinin birlikte samimi pozları, Trump’ın Suudi Arabistan zirvesinde basında geniş yer bulmuştu.

GÖZAT  KATAR Emirinden Siyonist İSRAİL'e Ziyaret

Hatta bugün kriz yaşayan Arap yönetimler arasında bir ayrım yapılmaksızın İslam Dünyasında, Trump ile verilen sıcak pozların ve yapılan Arap danslarının Müslüman alemine yakışmadığı belirtilmişti.

Yine bu toplantıda Trump Hamas’a terörist demiş ve bugün karşıt görünen ülkelerin liderlerinin hiçbirinden bir itiraz yükselmemişti. Bu sessizlik Filistin Direnişi tarafından ağır bir şekilde eleştirilmiş ve İslam Aleminin bu ülkeler için yine bu görüntüler ile zillet girdabına sokulduğu ifade edilmişti.

GÖZAT  SİYONİST Basın: ARABİSTAN'dan İSRAİL'e Gizli Ziyareti Yazdı

Ancak geçen günler içinde Siyonist Amerika tarafından düğmeye basıldı ve bir senaryo işlemeye başladı. Meselenin nasıl sonuçlanacağı ve Filistin Direnişi açısından hangi kararların alınmaya çalışılacağı bir soru işareti. Gerçekten kimlerin neye veya kime taraf-düşman olacağı ya da asıl mesele olan Filistin Direnişi ile olan konumları merakla bekleniyor.

Kesin olan şu ki Dünya’da ve Ortadoğu’da ne tür gelişmeler olursa olsun Allah’ın izni ile Filistin Direnişi bir dağ gibi yerinde durmaya ve Siyonistlerin kabusu olmaya devam edecektir.