İRAN: İSRAİL’in Hiç Bir Toprakta Egemenlik Hakkı YOK!

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepelerinin İsrail tarafından işgalini tanıyacağı yönündeki sözleri ile ilgili, “Trump’ın şahsi ve ani kararları hassas Batı Asya bölgesini sürekli ve yeni krizlere itecektir.” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, ABD Başkanı Trump’ın Golan Tepelerinin İsrail tarafından işgalini tanıyacağı yönündeki sözleri ile ilgili, “Trump’ın şahsi ve ani kararları hassas Batı Asya bölgesini sürekli ve yeni krizlere itecektir.” dedi.

Kasımi, Trump’ın sözlerini şiddetle kınayarak, “İşgalci Siyonist rejimin Arap ve İslam topraklarının hiç bir zerresinde egemenlik hakkı yoktur, bu işgaller ve saldırıları bir an evvel son bulmalı, Golan da BMGK kararları ve BM görüşleri doğrultusunda Suriye’nin işgal edilmiş bir bölgesidir ve işgalin sonlanmasından başka bir yol bu bölge için düşünülemez.” dedi.

Siyonist İsrail rejiminin kanunsuz bir şekilde yaptığı toprak işgallerini ve saldırıları kınayan Kasımi, ABD Başkanının müdahaleci kararının Golan tepelerinin Suriye’ye ait olması gerçeğini değiştirmediğini bilakis Amerika ve Siyonist rejim karşısında direniş yolunun doğruluğunu gösterdiğini belirtti.