Abbas Güçlerinin Üniversite Baskısına Tepki

Zeydan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, seçim ortamında Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Tulkerem’deki Kadoorie Üniversitesi öğrencilerinden birçoğunu gözaltına almasının seçimlerin hilesiz olmadığının kanıtı olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Hamas'tan El-Fetih'e: GEL DE YÖNET ÇAĞRISI

İslami Kitle öğrenci grubunun üniversite yönetiminin izniyle faaliyet gösterdiğini hatırlatan Zeydan, güvenlik güçlerinin üniversite yönetiminden bir temsilcinin de bulunduğu etkinliği kuşatarak öğrencileri gözaltına almaya kalkıştığını, daha sonra öğrencileri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını söyledi.

GÖZAT  Hamas'tan El-Fetih'in Gazze Seçim Kararına Tepki

Zeydan, güvenlik güçlerinin öğrenciler Yahya Cemal Savi ve İzzeddin Fureyhat’ı gözaltında tutmakta ısrar ettiğini kaydederek, “Mevcut baskı ortamında özgür seçimlerden ve öğrenci konseyinde adil temsilden nasıl söz edilebilir?” diye sordu.

Hamas üyesi milletvekili, Batı Yaka’daki üniversite yönetimlerine seslenerek, öğrencilere sahip çıkmalarını ve öğrenci konseylerinde gerçek temsilcilerin seçilmesi için seçimlere özgür katılımın sağlanmasını garanti altına almalarını istedi.