ABBAS Güçlerinden KADIN Gazeteciye İŞKENCE!

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Batı Yaka’da kadın-erkek, yaşlı-genç ayrımı yapmadan herkesi siyasi görüşleri dolayısıyla hedef almaya devam ediyor.

Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin son günlerde hedef aldığı isimlerden biri de işgal zindanlarında esir tutulduktan sonra özgürlüğüne kavuşan Filistinli bir kadın gazeteci.

Filistinli kaynaklar, Nablus’ta Genel İstihbarat birimi subaylarının eski kadın esir Filistin Ferid Necm’e kötü muamelede bulunduklarını ve işkence yaptıklarını söyledi.

Kaynaklar, işgal rejimi zindanlarında sekiz yıl esir tutulduktan sonra 2017 yılında özgürlüğüne kavuşan Filistinli gazetecinin Gazze’den yayın yapan radyolara konuştuğu için “Filistin Yönetimi aleyhine halkı tahrik etmek” ile suçlandığını ve Nablus’taki Genel İstihbarat birimi subaylarının baskılarına maruz kaldığını ifade etti.

Arabi 21 sitesine konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, Ömer ve Ebu Raid isimli iki istihbarat subayının Nablus’taki El-Mahfiyye ve Cuneyd cezaevlerinde Filistinli kadın gazeteciye Aralık ayından itibaren işkence yaptıklarını belirtti.

Genel istihbarat birimi subaylarının sorgu sırasında Filistin Ferid Necm’in gözlerini ve ellerini bağladıkları, ayaklarını tekmeledikleri, üzerine soğuk su döktükleri ve yüzüne tokat attıkları bildirildi.