ABBAS Güçlerinin Derdi DİRENİŞ Güçleri…

İşgal rejimi televizyonu 7’inci kanalı, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin 1948’de işgal edilen topraklarda eylem yapmayı planlayan bir Hamas hücresini çökerttiğini söyledi.

İşgal rejimi televizyon kanalı, internet sitesinde konuyla ilgili yayınladığı haberde, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin bir direniş hücresinin üyelerini gözaltına aldığını ve sorguları sırasında 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında eylem gerçekleştirme niyetinde oldukları bilgisine ulaşıldığını öne sürdü.

İşgal rejimi televizyonu 12’inci kanalı muhabiri ise Filistin Yönetimi güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, altı kişiden oluşan “ağır” bir hücre deşifre edildiğini belirtti.

Haberde öne sürüldüğüne göre, Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, hücre üyelerinin Hamas üyeleri olduğunu söyledi.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, gözaltına alınan hücre üyelerinin Nablus kentinde ürettikleri patlatıcı yerleştirilmiş kemerlerle saldırı gerçekleştirme niyetinde olduklarını iddia etti.

Haberde ayrıca, soruşturmanın devam ettiği ve gözaltına alınan hücre üyeleriyle birlikte altı silah ele geçirildiği kaydedildi.

İşgal rejimi televizyonu, hücre üyelerinin silah ve mühimmat temini için 50 bin şikel para yardımı aldıklarını öne sürdü.