ABBAS Güçlerinden Filistinli KADIN Esire İŞKENCE!

Batı Yaka’daki kaynakların verdiği bilgide, Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimince kaçırılan ve şu an Eriha Merkez Cezaevi’nde tutulan Suha Cebbare adındaki Filistinli kadının sorgu görevlilerinden dayak yediği, yediği tekme ve tokatların vücudunda iz bıraktığı ifade edildi. Amerika ve Panama vatandaşı da olan üç çocuk annesi Suha Cebbare, esir ve şehit ailelerine yardım etmesi nedeniyle gözaltına alınmıştı.

Ailesi ise verdiği bilgide, Koruyucu Güvenlik biriminin Suha Cebbare’yi serbest bırakmaya yanaşmadığını, Filistinli kadının esir ve şehit yakınlarına yardım etmesi nedeniyle sorgulandığını, birkaç gün önce Eriha Cezaevi’ne nakledilip gözaltı süresinin 15 gün daha uzatıldığını ifade etti.

Koruyucu Güvenlik, 10 gün önce gözaltına aldığı eski esirlerden Ala Sabih’i gözaltında tutmaya devam ederken, El-Halil’de gözaltına aldığı Eymen El-Hur ile Muaz Arar’ın gözaltı sürelerini 15 gün daha uzattı.

Abbas’a bağlı istihbarat birimi ise Mücahit Selim’i üniversiteden alıp gözaltına aldı.

Tulkerem’deki güvenlik güçleri eski esir ve eski siyasi tutuklu öğretim görevlisi Hüseyin Ebu Şeneb’i gözaltında tutmaya devam ederken, Nablus’ta da Umeyr Selame’nin gözaltı süresini 13 gün daha uzattı.