Hamas: Abbas Yönetimi, İsrail İle Normalleşiyor…

Hamas, Sosyalist Enternasyonal konferansının Ramallah ve Tel Aviv kentlerinde ortak ve eş zamanlı olarak yapılmasının Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme politikasının devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Hamas sözcülerinden Hazım Kasım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin Yönetimi’nin bu tür davranışlarının bölgedeki bazı ülkeleri işgal rejimiyle ilişkilerini daha da geliştirmeye teşvik ettiğini söyledi.

Konferansın bu şekilde düzenlenmesinin Filistin Yönetimi’min hâlâ işgal rejimiyle ilişkilere ve müzakerelere bel bağladığını gösterdiğini kaydeden Kasım, geçmişte yapılan müzakerelerin başarısız olduğunu ve işgal rejiminin tüm anlaşmaları inkar ettiğini hatırlattı.

Kasım, Sosyalist Enternasyonal konferansının Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle yapılan anlaşmaların askıya alındığı yönündeki iddiasıyla da çeliştiğini bildirdi.

Sosyalist Enternasyonal konferansı 25 ülkeden temsilcilerin katılımıyla Çarşamba günü Ramallah’ta çalışmalarını tamamladı.

Fetih, Halk Direnişi Cephesi ve Filistin Ulusal Girişimi hareketlerinden temsilcilerin katıldığı konferans, “İki devletli çözüm.. Barış ve Ortadoğu halklarının geleceği için İsrail ve Filistin” adıyla gerçekleştirildi.