68 SİYONİST Yahudi MESCİDİ AKSA’ya Baskın Yaptı

Kudüs’teki Vakıflar ve İslami İşler Dairesi medya sorumlusu Firas Ed-Dibs, onlarca Yahudi yerleşimcinin işgal polisinin ve özel kuvvetlerin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Ed-Dibs, işgal polisinin 66 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini bildirdi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıklarını belirten Ed-Dibs, bu sabah ayrıca işgal istihbaratından iki görevlinin de baskına katıldığını açıkladı.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.