176 Siyonist Yahudi Mescidi Aksa’ya Baskın Yaptı

Yahudi yerleşimci grupları, açık ve net bir provokasyonla bu sabah kutsal El Aksa Mescidinin avlusuna akın etti.

Kaynaklar, İsrailli işgal polisi korumasında 92 yerleşimci ve 84 yahudi öğrencinin Mugrabi Kapısından girerek Aksa Camisini bastığını bildirdi.

GÖZAT  Bedran: Mücahidler Mescidi Aksa'yı YALNIZ BIRAKMAYACAK!

Diğer yandan Kudüs Press kaynağına göre İsrail polisi Aksa Camii’ni korumakla görevli üç muhafıza saldırdı ve sonra onları tutukladı. Saldırı sırasında ibadet edenlere de şiddet uygulandı.

El-Aksa Camii istilâları Cuma ve Cumartesi günleri hariç, ikisi sabah (üç buçuk saat boyunca) ve akşam (öğleden sonra, namaz kıldıktan sonra başlamak üzere) “Mugrabi Kapısı’ndan” günlük olarak yapılıyor.

GÖZAT  Siyonist Rejim İsrail, Mescidi Aksa'da Namaza Engel Oldu

Hamas hareketi sözcüsü Hüseyin Badran ise, Aksa Camii’ne yönelik saldırıların yoğunlaşmasının “direnişi tırmandıracağını” belirtti.

Badran, bugün yaptığı açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria’daki direnişin “azınlığı yalnızca Siyonist suçla karşı karşıya bırakmayacağını” söyledi.

GÖZAT  Aksa Hatibinden Arap Zirvesine Kudüs Çağrısı

Kudüslü gençlere seslenen Badran, muhafızların hedef alınıp tutuklanmasının ardından İşgal altındaki Aksa’yı korumak için gönüllü olmalarını talep etti.

Ekim 2015’ten bu yana, Filistin toprakları, Filistinli gençler ile İsrail işgal güçleri arasında çatışmalara tanık oldu. Bu çatışma, yahudi yerleşimcilerin İsrail güvenlik görevlisi korumasında Aksa Camii’ni basma ısrarı ile gittikçe artıyor.