Bedran: Mücahidler Mescidi Aksa’yı YALNIZ BIRAKMAYACAK!

Hamas sözcülerinden Hüsam Bedran, işgal güçlerinin Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını artırmasına karşılık direnişin de saldırılarını artıracağını belirterek, Batı Yaka’daki mücahitlerin Mescid-i Aksa’yı yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

İşgal güçlerinin dünden bu yana Mescid-i Aksa bekçilerini gözaltına almasının tehlikesine dikkat çeken Bedran, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın çağrılarının yoğunlaştığını ifade etti.

GÖZAT  Şeyh İkrime Sabri: MESCİDİ AKSA'ya BASKILAR Gün Geçtikçe Artıyor

Mescid-i Aksa bekçileri gözaltına alınırken işgal rejimi başbakanı Benyamin Netanyahu’nun da işgal rejimi parlamentosu Knesset üyelerine yeniden Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme izni verdiğini söyleyen Bedran, “Heykel Kadınları” adlı Yahudi örgütünün yaklaşık iki hafta sonra başlayacak Yahudi bayramında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleme çağrısında bulunduğunu hatırlattı.

GÖZAT  Siyonist Rejim İsrail, Mescidi Aksa'da Namaza Engel Oldu

Bedran, Kudüs kenti ve 1948’de işgal edilen topraklarda yaşayan gençleri ve tüm Mescid-i Aksa aşıklarını Mescid-i Aksa’da nöbet tutmaya çağıran kampanyaya övgüde bulunarak, Mescid-i Aksa’da nöbet tutma çağrılarının etkinleştirilmesi gerektiğini bildirdi.

GÖZAT  Mescidi Aksa Hatibi: Kudüs İSLAM TOPRAĞIDIR!

Yahudi arkeologların Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskın sırasında bir arkeoloğun Mescid-i Aksa’dan taş çalma girişiminde bulunması üzerine Mescid-i Aksa bekçileri Siyonist arkeoloğa engel olmuş ve bu sırada işgal güçleriyle Mescid-i Aksa bekçileri arasında gerginlik yaşanmıştı.

Söz konusu olayın ardından işgal güçleri dünden bu yana on bekçiyi gözaltına alırken dördünü bu sabah erken saatlerde serbest bıraktı.