Aksa Hatibinden Arap Zirvesine Kudüs Çağrısı

Şeyh Hüseyin, Arap Zirvesi’nden Kudüs’e, başta Mescidi Aksa olmak üzere onun kutsal mekânlarına sahip çıkmak ve yahudileştirme faaliyetlerinin önüne geçmek için saflarını birleştirmelerini istedi.

GÖZAT  Kudüs Alimlerinden MESCİDİ AKSA FETVASI

Muhammed Hüseyin Cuma hutbesinde şu ifadelere yer verdi: “Birkaç gün sonra Kudüs’ten ve Mescidi Aksa’dan bir taş atımlığı mesafede olan Amman’da Arap Zirvesi düzenlenecek. Ey ümmetin liderleri ve başkanları, siz ne yapacaksınız? Ne gibi kararlar alacak ve ne tür adımlar atacaksınız? Bölünme, kayıp, fitneler ve iç savaşlar ateşiyle kavrulan bu ümmetin acılarının biraz hafifletilmesi gerekmiyor mu?”

GÖZAT  İslami Cihad: Arap Devletleri İSRAİL’e YARDIM EDİYOR

Müftü Hüseyin hutbesinde Mescidi Aksa’nın karşı karşıya olduğu tehlikelere de işaret etti ve bu kutsal mescidin ciddi bir yahudileştirme tehdidine maruz kaldığını hatırlattı.

Muhammed Hüseyin, aynı zamanda Mescidi Aksa’nın bir bütün olduğunu, tüm birimlerinin bu bütüne dâhil olduğunu, hiçbir parçasının kimseyle paylaşılamayacağını vurguladı.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA Yerin Altında ve Üstünde İşgal Ediliyor

Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü, Cuma hutbesinde Mescidi Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu vurgulayarak Müslümanların dışında hiç kimsenin ona ortak olamayacağını, buranın başka hiç kimseyle paylaşılamayacağını hatırlattı.