11 Filistinli, Batı Şeria’da Gözaltına Alındı

Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine erken saatlerde baskın düzenleyen işgal güçleri 11 kişiyi gözaltına aldı.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ta Alâ Ebu Adi ve Sabır Nebil’i batıdaki Kefer Nime beldesinde, Muhammed Sami Nahle ve Muhammed Duveyk’i kuzeydeki El-Celzun Kampı’nda evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

İşgal askerlerinin Beytlahim’de de Ali Şahir Tagatıga ve Sair Sabır Diriyye’yi Beyt Feccar beldesindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’in güneyindeki El-Hıdır beldesine baskın düzenlediği ve Muaz Ahmed Musa’yı gözaltına aldığı belirtildi.

Yerel kaynaklar işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Abdülcebbar Şevki Salim isimli genci Nablus’un kuzeybatısındaki Bezarya köyünde gözaltına aldığını ve amcası İsmail Abdülcebbar Temim Salim’in evinde de arama yaptığını ifade etti.

İşgal güçleri Filistin askeri istihbarat birimi görevlisi 25 yaşındaki Bedir Hüseyin Bedir Zeagig’i Eriha’dan Beyt Ummer’deki evine dönerken gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin esir kardeşler Şefik ve Halid Muhammed El-Mısri kardeşlerin El-Celzun Kampı’ndaki evlerine ve civardaki Cifna bölgesinde esir Yasir El-Hattab’ın evine baskın düzenleyerek arama yaptığı belirtildi.

Kalkiliya’da esir Raid El-Havteri’nin evine baskın düzenleyen işgal güçlerinin esirin eşinin otomobiline ve evde bulduğu bir miktar paraya el koyduğu bildirildi.