ZİNDAN Şehidi Barud’un NAAŞI Verilmiyor…

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı Kerim Acve, Filistin Adli Tıp Genel Müdürü Dr. Reyyan El-Ali ile birlikte Ebu Kebir Adli Tıp Enstitüsü’nde şehit Faris Barud’un otopsisine katıldı.

Avukat Acve, şehidin naaşının ailesine teslim edilmesi yönünde mahkeme kararı olmasına rağmen işgal polisinin otopsiden sonra Barud’un naaşını teslim etmeyi reddettiğini söyledi.

İşgal polisinin tavrının şaşırtıcı olduğunu kaydeden Acve, polisin kendisine Bi’r Es-Seb’a Merkez Mahkemesi’nde naaşın ailesine teslim edilmesi kararına itiraz edileceği bilgisini verdiğini açıkladı.

Avukat Acve, Bi’r Es-Seb’a Merkez Mahkemesi’nin daha önce şehide otopsi yapılması ve otopsinin hemen ardından naaşının ailesine teslim edilmesi taleplerini kabul ettiğini hatırlattı.

Filistinli Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanlar Heyeti avukatı “İşgal polisinin teslim kararından vazgeçilmesi için yapacağı başvurunun sonucunu beklemek zorundayız” dedi.

51 yaşındaki Filistinli esir Faris Barud, işgal yönetiminin kasıtlı ihmal politikası ve işgal rejimi zindanlarında sağlık durumunun kötüye gitmesi sonucu geçtiğimiz günlerde şehit oldu.