Cibaliya Katliamı – 100 Şehit 400 Yaralı

Siyonist işgal güçleri Gazze’de insanlık dışı vahşi saldırılarını ve korkunç katliamlarını sürdürüyor. Cibaliya Mülteci Kampı’nda bir mahallenin tamamen yerle bir edildiği ve en az 100 kişinin şehit edildiği, 400 kişinin de yaralandığı haber verildi. Henüz enkaz altında olanların da bulunduğu ifade edildi.

Hastane kaynakları Endonezya Hastanesi’ne şimdiye kadar 100 şehit, 400 de yaralının ulaştırıldığını, ancak henüz yıkılan binaların enkazı altında kurtarılmayı bekleyen yaralıların veya şehitlerin bulunduğunun tahmin edildiğini açıkladı. 

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı sözcüsü Cibaliya Mülteci Kampı’nda gerçekleştirilen katliamda şehit sayısının artacağını ve daha önce El-Ma’medani Hastanesi’nde gerçekleştirilen katliama denk bir katliamın ortaya çıkması ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. 

Yerel kaynaklar işgal uçaklarının 20 füze ve büyük çapta tahribata neden olan altı adet Amerikan bombası attığı, saldırılarda 20 binanın hedef alınarak içinde bulunanların üzerine yıkıldığı bilgisi verdi. 

Gazze’deki İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad El-Bezm işgal güçlerinin hedef aldıkları mahalledeki evlerin üzerine 1000 kg’lık büyük bombalar attıklarına dikkat çekti.

Cibaliya Mülteci Kampı, Gazze’de nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yerleşim alanı olarak biliniyor.