Yüzlerce FİLİSTİNLİ, Şehit Adnan’ı Uğurladı

İşgal güçlerince erken saatlerde şehit edilen 23 yaşındaki Muhammed Ali Dar Advan, yüzlerce Filistinlinin katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

Şehidin naaşı Ramallah’taki Filistin Tıp Merkezi morgundan alınarak Kudüs’ün kuzeyindeki Kalendiya Kampı’na götürüldü.

Ailesinin şehit genci son kez görmesinin ve vedalaşmasının ardından kamptaki bir camide cenaze namazının kılındığı ve şehit Advan’ın kamp mezarlığına defnedildiği bildirildi.

Cenaze törenine katılanların şehit gencin işgal güçlerince yargısız infaz edilmesini kınayan sloganlar attıkları kaydedildi.

Advan’ın şehadetiyle birlikte işgal güçlerinin yılbaşından bu yana şehit ettiği Filistinli sayısının 40’a yükseldiği, şehitlerden 17’sinin Batı Yaka ve Kudüs’ten, diğerlerinin Gazze Şeridi’nden olduğu ifade edildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Kalendiya Kampı’nda Advan’ı şehit ettiğini ve üç genci de yaraladığını açıklamıştı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre işgal güçleri bu sabah erken saatlerde Kalendiya Kampı’na baskın düzenleyerek El-Matar Caddesi’nde Filistinli gençlerden birinin üzerine sıfır mesafeden ateş açtı.

İşgal güçlerinin yaralı genci yerde sürüklediği ve gözaltına alıp götürdüğü, daha sonra gencin şehit olduğunun açıklandığı belirtildi.