Yusuf’un Kabri Bölgesinde Çatışma Yaşandı

Yüzlerce Siyonist yerleşimci yedi büyük otobüsle ve işgal güçlerinin himayesinde kentin doğusuna gelerek Yusuf’un Kabri bölgesine yöneldi.

Yahudi yerleşimcilerin baskınından önce işgal güçlerinin gece yarısı bölgeye baskın düzenlediği ve onlarca askerin Amman Caddesi’nde ve kabrin çevresinde güvenlik önlemleri aldığı ifade edildi.

GÖZAT  Mart Ayında 1782 İşgalci Mescidi Aksa'ya Baskın Yaptı

Baskın nedeniyle Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı, çatışmaların Amman Caddesi’nde ve Belata Mülteci Kampı’nın kuzey girişinde yoğunlaştığı, işgal askerlerinin çatışmalar sırasında çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığı bildirildi.

Öte yandan işgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’te çeşitli bölgelere düzenlediği baskınlar sırasında 15 Filistinliyi gözaltına aldı.

GÖZAT  Siyonistler Tarihi Mekana Baskın Yaptı

İşgal ordusu konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik eylemlere katıldıkları gerekçesiyle aranan 13 kişinin dün gece gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alındığını öne sürdü.

İşgal ordusunun raporunda Firavun köyünden ve Tulkerem’in Zennebe banliyösünden üç kişinin ve Cenin’in batısındaki Bartaa köyünden iki kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

GÖZAT  Siyonistler Hz Yusuf Kabrine Baskın Düzenledi

Raporda ayrıca Ramallah kentinin kuzeyindeki El-Celzun Mülteci Kampı’ndan üç kişinin, Kudüs’ün kuzeybatısındaki Katanna ve Bedu beldelerinden üç kişinin, El-Halil yakınlarındaki Yatta ve İzna bölgelerinden iki kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Quds Press Haber Ajansı, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Kudüs yakınlarındaki Şufat Mülteci Kampı’na baskın düzenlediğini ve Samid Ebu Şems isimli genci gözaltına aldığını, El-Halil’deki El-Arrub Mülteci Kampı’ndan da Vedi’ El-Bedevi’yi gözaltına aldığını bildirdi.

GÖZAT  Yüzlerce Siyonist Hz. Yusuf'un Kabrine Baskın Yaptı

İşgal güçlerinin bu sabah ayrıca Halhul beldesinin kuzeyinde Karmei Tzur Yahudi Yerleşkesi yakınlarında barikat kurduğu ve yaklaşık iki saat boyunca araçları durdurarak arama yaptığı kaydedildi.