Yemenli Aktivist: İslam Alemi’nin Tek Düşmanı İsrail…

Yemenli aktivist Şemseddin Şerafettin İslami Uyanış Konseyinin sanal toplantısında, Siyonist rejimi Müslümanların tek düşmanı olarak nitelendirdi ve tüm Müslümanların ortak düşmanıyla mücadele etmek için birlik ve dayanışma içerisinde olması gerektiğini vurguladı.

İslami Uyanış Yüksek Konseyinin sanal oturumu Doktor Ali Ekber Velayeti ve Yüksek Konsey üyelerinin katılımıyla Salı günü düzenlendi.

Yemenli aktivist Şemseddin Şerafettin bu toplantıda şunları söyledi:

‘Bugün Yemen, gerçekten halka ve ülkeye dayatılan çok çetin savaşın acısını çekiyor ve çok zor koşullarda yaşıyorlar.’

Yemenli bu aktivist, düşmanla mücadele etmek için Yemen halkı arasında birlik ve dayanışmanın sürdürülmesinin gerekliliğini vurguladı ve “Birlikte durmalı, empati kurmalı ve bölünmeden kaçınmalıyız” dedi.

Şemseddin Şerafettin, Kuran-ı Kerim’den ayetlere atıfta bulunarak, Allah’ın Kur’an-ı Kerim’de Müslümanlar arasında birlik ve beraberliği vurguladığını söyledi.

Yemenli bu aktivist şu ifadelerde bulundu:

‘Allah’ın emirlerini yerine getirmeye çalıştığımız sürece, Allah bize zafer inayet eder ve sadece bu şartlarda zafer bize nazil olacak ve düşmanlarımız başarısız kalacaktır. Filistin’i tüm mevcut ve gelecek nesillerin kalplerinde ve vicdanlarında korumalıyız. Gençleri Filistin davasını korumaya teşvik etmeli ve gençlere tek yeminli düşmanın Siyonistler ve onların destekçileri ve paralı askerler olduğunu vurgulamalıyız.’