Yaralı İslami Cihad Mücahidi Şehit Oldu

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılarda yaralanan bir Filistinli öğle saatlerinde şehit oldu.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesi sakinlerinden 30 yaşındaki Raid Es-Sersavi’nin işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılar sırasında Eş-Şucaiyye Mahallesi’nde bindiği motosikletin hedef alınmasıyla yaralandığını ve aldığı yaranın etkisiyle bugün hayata gözlerini yumduğunu bildirdi.

İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri, Raid Es-Sersavi’nin Kudüs Müfrezeleri mücahitlerinden olduğunu ve işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği son saldırılar sırasında yaralanarak bugün şehit olduğunu duyurdu.

İşgal ordusu Kasım ayının ilk yarısında Gazze Şeridi’ne onlarca hava saldırısı düzenledi. Saldırılarda 36 kişi şehit olurken 111 kişi de yaralandı.

Bu arada, hastane kaynakları, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde bir Filistinlinin evinde kazaen meydana gelen patlamada ağır yaralandığını ve kurtarılamayarak şehit olduğunu açıkladı.

Kaynaklar, dün Beyt Lahiya beldesindeki evinde meydana gelen patlamayla hayatını kaybeden kişinin 28 yaşındaki Sair El-Abd Hamid olduğunu söyledi.

Filistin Sağlık Bakanlığı da dün akşam Beyt Lahiya’da bir evde yaşanan patlamada üç kişinin yaralandığını ifade etmişti.