YARALI Filistinliyi Katleden Siyonist: PİŞMAN DEĞİLİM!

İşgal askeri Elor Azaria, Mart 2016’da işlediği cinayetten pişman olmadığını ve benzer durumda kalsa yine aynı şekilde davranacağını söyledi.

Azaria, El-Halil kentinin Tel Er-Remide bölgesinde Abdulfettah Eş-Şerif isimli Filistinli genci yakın mesafeden ateş ederek şehit etmişti.

Eş-Şerif, işgal askeri ateş ettiği sırada yaralı halde yerde yatıyordu ve hareket etme ya da kendini savunma imkânı yoktu.

Katil işgal askeri, Israel Hayom gazetesinde bugün (29 Ağustos Çarşamba) yayınlanan röportajında, kendisiyle uyumlu olduğunu ve olması gerektiği gibi davrandığını söyledi.

Azaria, kendisine verilen ceza oldukça hafifletilmiş olmasına rağmen cezalandırılmasının hata olduğunu ifade etti.

İsraillilerin kendisine büyük destek verdiğini belirten Azaria, “İsrail halkı birlik oldu ve her zaman arkamızda durdu” dedi.

Katil işgal askeri Elor Azaria serbest bırakıldığında işgal rejimi hükümet başkanı Binyamin Netanyahu kendisini kutlamış ve ailesine desteğini bildirmişti.

Netanyahu, Azaria’nın yargılanması sırasında fanatik Yahudilerin işgal rejimi Genelkurmay Başkanı aleyhinde attıkları sloganlara da sessiz kalmıştı.