YARALI Esir ve OĞLU İçin Gözaltı Uzatıldı!

İşgal rejimi El-Meskubiyye Askeri Mahkemesi, 45 yaşındaki yaralı esir Ziyad Eş-Şelalide ve 21 yaşındaki oğlu Mahmud’un gözaltı süresini sekiz gün uzattı.

Filistinli Esir Kulübü avukatı Memun El-Huşeym, vücudundaki kırıklara rağmen esir Eş-Şelalide’nin sorgusunun devam ettiğini söyledi.

Avukat El-Huşeym, esir Eş-Şelalide ve oğlu Mahmud’un işgal güçleri tarafından gözaltına alınırken vahşi bir şekilde darp edildiklerini hatırlattı.

İşgal güçleri esir Ziyad Eş-Şelalide ve oğlu Mahmud’u 8 Ocak’ta Ramallah’a bağlı Ebu Şuheydim beldesine baskın düzenleyerek gözaltına aldı.

Filistinli esiri ve oğlunu gözaltına alırken öldüresiye darp eden işgal güçleri daha sonra her ikisini de Shaare Zedek Hastanesi’ne nakletti.

Bu arada, Ebu Şuheydim beldesi sakinlerinden esir Mahmud İdris, işgal güçlerinin kendisini ve oğlu Ziyaeddin’i gözaltına alırken nasıl darp ettiğini anlattı.

İdris, işgal güçlerinin evlerine kapısını kırarak baskın düzenlediğini ve aile fertlerini bir odada topladığını, daha sonra kendisini öldüresiye darp ettiğini ve gözaltına alarak El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne götürdüğünü söyledi.

İşgal güçleri tarafından darp edildiği için hâlâ vücudunda ağrılar olduğunu belirten İdris, oğlu Ziyaeddin’in de aynı şekilde işgal güçlerince darp edildiğini bildirdi.