YAHUDİ İşgalcilerin Otobüsüne SİLAHLI Eylem – 2 Yaralı

İşgalcilere ait 0404 sitesi, Ramallah toprakları üzerinde kurulu Beit El Yahudi Yerleşkesi yakınlarında bir İsrail otobüsüne ateş açıldığını, biri şoför iki kişinin hafif bir şekilde yaralandığını yazdı.

İşgalcilere ait Hodshot 24 sitesi ise açılan ateş sonucu otobüsün ön camına kurşun isabet ettiğini ve iki kişinin yaralandığını bildirdi.

Yerel kaynaklar, işgal rejimine ait ambulansların olay yerine akın ettiğini ve işgal güçlerinin Beit El kontrol noktasını kapattığını ifade etti.

Filistinlilere ait araçların kontrol noktasından geçmesine izin vermeyen işgal güçlerinin El-Bire kentinin kuzey girişinde de aydınlatma fişekleri attığı kaydedildi.

Yılbaşından bu yana Filistin direnişinin Batı Yaka’daki eylemlerini artırdığı ve işgalciye sürekli kan kaybettirdiği, neredeyse her gün yeni bir eylemin gerçekleştirildiği, geçen 11 ay içinde 11 İsraillinin öldürüldüğü belirtildi.

Kudüs Araştırma Merkezi’nin verilerine göre, 2018’de 4367 eylem gerçekleştirildi, 11 işgalci öldürüldü ve 159’dan fazla işgalci yaralandı.