YAHUDİ Yerleşimciler Filistin ARAZİLERİNİ Çitle Çeviriyor

Madma Köy Meclisi Başkan Yardımcısı Talat Ziyade, Yitzhar Yahudi Yerleşkesi sakinlerinden bir grup yerleşimcinin son günlerde beldenin güneyindeki “El-Kaadat” bölgesinde Filistinlilere ait tarım arazilerinin etrafını çitle çevirdiğini söyledi.

Ziyade, Yahudi yerleşimcilerin söz konusu arazilere el koyarak Filistinlilere ait arazileri Yahudi yerleşkesi sınırlarına dahil etmek istediklerini bildirdi.

Yaptığı açıklamada Yahudi yerleşimcilerin son günlerde Filistinlilerin arazilerine yönelik bir dizi saldırı gerçekleştirdiğini belirten Ziyade, yerleşimcilerin son olarak Filistinlilerin arazilerine kadar giden toprak bir yol açtıklarını ifade etti.

Ziyade, Yahudi yerleşimcilerin saldırılarını işgal ordusu himayesinde gerçekleştirdiklerini ve yerleşkeleri için daha çok arazi gasp etmek istediklerini kaydetti.

Filistinli yetkili, Madma Köy Meclisi’nin Yahudi yerleşimi inşasının önüne geçmek ve el konulmak istenen arazilerin Filistinlilere ait olduğunu ispat etmek için ilgili kurumlarla birlikte çalıştığını söyledi.