Yahudi İşgalciler, Şeyh Cerrah’a Saldırdı

Siyonist yerleşimciler Şeyh Cerrah’taki el-Sumud kampına gerçekleştirdiği saldırıda bölgedeki sakinlerin evlerine zarar verdi. 

Bazı Siyonist yerleşimcilerin dün sabah Şeyh Cerrah’taki el-Sumud kampına saldırdığı kaydedildi.

Filistinli kaynaklardan edinilen bilgilere göre İsrail işgal güçleri, yerleşimcilerin saldırısıyla bağlantılı olarak, dün sabah el-Sumud kampına girdi. Saldırıda, siyonist yerleşimcilerin kamp sakinlerinin evlerine saldırdığı ve araçlarına zarar verdiği öğrenildi. Görgü tanıklarına göre, kamp sakinleri yerleşimcilerin saldırılarına karşılık verdi.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, 163’ten fazla kişinin tedavi edildiği, 23 kişinin hastaneye kaldırıldığı ve geriye kalan yaralıların ise olay yerinde tedavi edildiği belirtildi. Dernek, kaydedilen yaralanmaların plastik mermi, dayak ve biber gazına maruz kalma sonucu olduğunu açıkladı.

Daha sonra yapılan açıklamada ise ayağından yaralanan bir gencin gerçek mermi ile vurulduğu ortaya çıktı. Filistinli gencin yerleşimciler tarafından vurulduğunu bildiren dernek, ateşin kaynağı veya hedefin yeri hakkında net bir açıklama yapmadı.

Öte yandan Bab el-Şera ve Salah El-Din Caddesi girişinde Filistin bayraklarını taşıyan göstericilere plastik mermi, göz yaşartıcı gaz ve ses bombalarıyla saldıran İsrail işgal güçleri, Bab Al-Amoud bölgesi ve Eski Şehri’n çevresinde gazetecilere saldırdı.