YAHUDİ İşgalciler Yine IRKÇI Yazılar Yazdı

Yahudi yerleşimciler erken saatlerde Selfit kentinin doğusundaki İskaka beldesinde duvarlara ırkçı sloganlar yazdı ve Filistinlilere ait araçların lastiklerini tahrip etti.

Yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin İskaka beldesinde Filistinlilerin evlerinin duvarlarına, otomobillerine ve belde camisinin duvarına ırkçı sloganlar yazdıklarını ve sloganların Filistinlilere tehdit içerdiğini bildirdi.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin beldeye gruplar halinde baskın düzenlediğini, Filistinlilerin mülklerine saldıran yerleşimcilerin daha sonra İskaka beldesi yakınlarında kurulu Yahudi yerleşkelerine doğru çekildiklerini söyledi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.