YAHUDİ Yerleşimcileri SAVAŞ Korkusu Sardı

Tsuri, Hamas’ın Kahire’de yürüttüğü ateşkes müzakerelerinin başarısız olması halinde sınır bölgesinde her an çatışma çıkabileceğine işaret ederek, son günlerde gösterilerin yoğunlaştığına ve yangın çıkarıcı uçurtma ve balonların sayısının arttığına dikkat çekti.

İşgal rejimi gazetesinin haberinde, Gazze Şeridi sınırında gerginliğin artmasıyla birlikte işgal hükümeti güvenlik kabinesinde de tartışmaların şiddetlendiği kaydedildi.

Gazze Şeridi’nden uçurulan yangın çıkarıcı uçurtma ve balonların sık sık yangına yol açtığı Be’eri Yahudi Yerleşkesi Sekreteri Yaniv Hagi, Gazze Şeridi’yle savaşın bir günde çıkabileceğini belirterek, her gece arka arkaya patlama sesleri işittiklerini bildirdi.

Bir buçuk yıldır her gün olağanüstü hal yaşadıklarını, hayatlarının sürekli normalden olağanüstüye ve olağanüstüden normale geçtiğini söyleyen Hagi, yangın çıkarıcı balonların her gün ve her gece Yahudi yerleşkesine ulaştığını, gürültü ve karmaşaya yol açtığını, bunun çok tehlikeli olduğunu belirtti.

Hagi, işgal hükümeti başkanı Netanyahu’dan sorumlu davranmasını ve bu soruna bir çözüm bulmasını beklediklerini dile getirdi.