YAHUDİ İşgalciler İçme Suyuna ZEHİR Kattı

El-Halil’in güneyindeki Yatta beldesinin doğusunda Filistinlileri öldürmek isteyen Yahudi yerleşimciler su kuyusuna zehir attı.

Batı Yaka’nın güneyindeki ulusal ve halk komiteleri koordinatörü Ratib El-Cubur, Yatta’nın doğusundaki topraklar üzerinde kurulu Ma’on Yahudi Yerleşkesi sakini yerleşimcilerin El-Hamra bölgesinde Filistinli çobanların kullandığı bir kuyuya zehirli madde attıklarını söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin yerleşke yakınlarındaki su kuyusunu zehirleyerek Filistinli çobanları ve koyunlarını öldürmek istedikleri kaydedildi.

Yatta’nın El-Mesafer Eş-Şarkiyye bölgesinde Yahudi yerleşimcilerin arbede çıkarıp Filistinli çobanları rahatsız ettiği ve Filistinlileri bölgeden zorla uzaklaştırıp arazilerine el koymak istediği ifade edildi.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.