YAHUDİ Haham: İsrail Rejimi MEŞRU DEĞİL

Siyonizm karşıtı Yahudilerin kurduğu “Neturei Karta International-Jews United Against Zionism” isimli kuruluşun yöneticisi Haham Yisroel Dovid Weiss, siyonist İsrail rejiminin yapay bir rejim olduğunu hatırlatarak, Tevrat’ta açıkça sürgünde olan Yahudi kavminin devlet kurmaya hakkının olmadığını açıkladığını bildirdi.

Yahudilerin devlet kurmalarının Tevrat’a göre yasak olduğunu söyleyen Haham Weiss, “Bizi Avrupa’nın zulmünden Osmanlı kurtarmıştı. Ama bugün işgalci Siyonistler Gazze’de masum Müslümanları öldürüyorlar. Siyonizm, antisemitist ve sapık bir ideolojidir” dedi. ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanımasına da değinen Weiss, “İsrail diye bir devlet olamaz ki, başkenti Kudüs olsun” dedi.

Amerikalı bir haham olarak Siyonizm’i nasıl tanımlıyorsunuz? sorusunu da cevaplandıran Haham Weisse şunları söyledi:

“Siyonizm, doğruyu yanlış, yanlışı doğru göstermeye çalışan sapık bir ideolojidir. Bugün Gazze’de masum insanlar öldürülüyor. İsrail, ırkçı ve zorba bir oluşum. Siyonizm denen şey 130 yıl önce uydurulmuş bir saçmalık.

Yahudilik ise 3 bin yıllık bir dindir. Yahudilerin Filistin’e toplu halde girişi bize yasaklanmıştır. İsrail’i bugün yönetenlerin Yahudilik ile bir alakası yok. Zaten onlar peygamberleri de tanımıyorlar. Siyonistler tanrının yasalarını reddediyorlar.”

“Daha da kötüsü, toprakları işgal ettiler, katliamlar yaptılar, hâlâ da yapıyorlar. İsrail, Siyonizm aynı zamanda antisemitizm demektir. Yahudilerin en büyük düşmanı Siyonistlerdir. Çünkü onlar on emri reddediyorlar.”

Dünya kamuoyuna Yahudilik gerçeğinin anlatılması gerektiğinin altını çizen Weiss, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yahudi devleti olduğunu iddia eden İsrail, ki ben bu devleti kabul etmiyorum, Allah’ın zayıf olduğunu varsayıyor. ‘Allah, Yahudileri koruyamaz, o zaman biz devlet kurarak kendimizi koruyalım.’ Bu ise gerçek Yahudilikte Allah’ı inkar eden, Allah’a karşı olan bir anlayış.”

“İnsanı yaratan ve onu koruyan Allah’tır. Bazıları onu peygamber olarak görmüyor ama Kral Süleyman tapınağın yıkılacağını söylüyor. Bu bir peygamber ön görüsüdür.

Ayrıca Allah da Tevrat’ta açık açık tapınak yıkıldıktan sonra insanların dünyanın her yerine dağılacağını söylüyor. Yahudilerden Filistin’e toplu olarak dönmeyeceklerine dair söz alıyor. Yaşadığımız topraklar neresi olursa olsun orada yaşayanlarla birlikte, barışık yaşamak zorundayız.”