SİYONİSTLER Şehit Yakınlarını Gözaltına Aldı

Şehidin dayısı Halid Ebu Ğannam, Quds Press Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, işgal güçlerini şehidin ailesinin Et-Tur Mahallesi Yeni Cadde’de bulunan evine baskın düzenlediğini ve evde arama yaptığını, daha sonra şehidin babası Hasan Ebu Ğannam’ı gözaltına aldığını söyledi.

Halid Ebu Ğannam, işgal güçlerinin ayrıca oğlu İsmail’in evine de baskın düzenlediğini ve oğlunu gözaltına alarak sorguya çekmek üzere götürdüğünü, işgal polisinin şehidin her iki yakınının da El-Meskubiyye Polis Merkezi’nde olduğu bilgisini verdiğini ifade etti.

İşgal güçlerinin şehidin ailesinin evinin bulunduğu bölgeye gün içerisinde ikinci kez baskın düzenleyerek Filistin bayraklarını ve şehidin posterlerini kaldırdığı, işgal güçlerinin şehit için kurulan taziye çadırını da kaldırmasının beklendiği bildirildi.

Şehit Muhammed Ebu Ğannam ile şehit Muhammed Lafi ve Muhammed Şeref geçen hafta Öfke Cuması’nda Ra’s El-Amud, Et-Tur Mahallesi ve Ebu Dis beldesindeki çatışmalarda işgal güçlerince şehit edilmişti.

İşgal devriyesi dün gece de Musab Ebu Ğannam isimli gence Et-Tur Mahallesi Kavşağı’nda çarptı ve daha sonra yaralı genci gözaltına alarak hastaneye kaldırılmasına izin vermedi.