VİDEO: Mescidi Aksa’da Hutbe’de Direniş’i Anmayan Müftü, Camiden Kovuldu

Filistin-Kudüs Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, Cuma namazından Filistin’den, Gazze’den, Direniş’ten ve İsrail’in yenilgisi ile Filistin’in zaferinden bahsetmeyince hak ettiği tepkiyi gördü.

Gazze Direnişinin ve Halkının şanlı savaşı ve fedakarlığı ile Siyonist İsrail’in tek taraflı ateşkes ilan ederek resmen yenilgisini itiraf etmesinden sonraki güne denk gelen Cuma namazında Filistin Özerk-Abbas yönetimine bağlı Müftünün verdiği hutbede Filistin Direnişinden bahsetmemesi Kudüs halkında büyük öfkeye neden oldu.

Yaklaşık 50,000 Kudüslünün katıldığı Cuma namazında, önce cemaat içinden yükselen seslerle Filistin-Kudüs Müftüsüne tepki gösterildi ve sonra da cami cemaati mimbere doğru yürüyerek Müftüyü camiden kovmak istedi.

Hamas-Kassam Komutanının Adamlarıyız…

Kudüs halkı Müftüye gösterdikleri tepkide “Siz Ebu Mazen’le (Mahmud Abbas) ile gidin, biz Muhammed Ed-Dayf’ın (Hamas’ın Askeri kanadı El-Kassam Tugayları Komutanı) adamlarıyız” diyerek tepki gösterdi.

Filistin-Kudüs halkının haftalardır yaşadığı baskı ve sonrasında Filistin Direniş Gruplarının bu zulme dur demek için başlattığı savaş, verilen şehitler ve kazanılan zafer, birçok İslam ülkesindeki Cuma hutbelerinde olduğu gibi Müftünün gündeminde yer almayınca halkın tepkisi gecikmedi.

İsrail’in aldığı yenilgiden, Gazze’den ve Direniş’ten hutbede bahsetmeyen imama sinirlenen Filistinlilerin tepkisi yarım saatten daha fazla devam etti.