Seyyid Ali Hamaney: Batı Şeria Da Gazze Gibi Silahlanacak

2008 yılında Siyonist İsrail’in Gazze’ye yönelik vahşice saldırısının ardından medyada, Seyyid Ali Hamaney’in Batı Şeria’nın silahlandırılması konusunda Hamas’a direktif verdiği ve bu konuda Hamas’ın Salih Aruri’yi görevlendirdiği haberleri yayınlanmıştı.

Bundan 7 yıl önce de yine Seyyid Ali Hamaney, kendisini ziyarete gelen İslam dünyasının tanınmış alimleri ve kanaat önderlerine Tahran’da yaptığı konuşmada Batı Şeria’nın silahlandırılması ile ilgili olarak şunları söylemişti:

‘Biz, Şii Hizbullah’a yaptığımız yardımın aynısını Hamas’a ve İslami Cihad’a yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Biz, mezhebi sınırların esiri olmadık. Biz; bu Şii’dir, bu Sünni’dir, bu Hanefi’dir, bu Hanbeli’dir, bu Şafi’dir, bu Zeydi’dir demedik. Biz, o aslî hedefe baktık ve yardım ettik. Gazze’deki ve diğer bölgelerdeki Filistinli kardeşlerimizin yumruğunu güçlendirmeye çalıştık. İnşallah buna devam edeceğiz. Ben ilan ettim ki Batı Şeria kendisini savunmak için tıpkı Gazze gibi silahlanmalıdır ve bu kesinlikle olacak.’