VİDEO: Kasım Süleymani Filistin ve Gazze İçin Ne Yapmıştı?

Kasım Süleymani’nin yürüttüğü önemli vazifeleri boyunca ve özellikle de şehit edilmesi üzerine İslam Aleminde büyük bir dezenformasyon çalışması yürütülerek, hakkında türlü iftiralar atılmıştı. Ümmetin ana meselesi olan Filistin’i temsil eden Direniş Gruplarının lider kadrolarının Kasım Süleymani’ye direkt olarak bir “Kudüs Şehidi!” ilan etmesine rağmen yalan ve iftira cephesi daha da hararetli şekilde faaliyete devam etti.

Özellikle Mezhepçi-Tekfirci-Fitneci güruhların, Kasım Süleymani için attığı iftiraları ve Filistin için hiçbir şey yapmadığı yönündeki yalanlarını ortaya koyacak bir açıklama da Gazze’de Hamas’tan sonra en büyük silahlı grup olan İslami Cihad’dan geldi.

İslami Cihad Genel Sekreteri Ziyad Nehale, Lübnanlı televizyon kanalına yaptığı açıklamada birçok kişinin ilk kez duyacağı bilgiler verdi. Nehale, Gazze direnişinin elindeki tüm klasik silahların zorlu yollarla Kasım Süleymani, Hizbullah ve Suriye aracılığıyla kendilerine ulaştığını söyledi.

Hamas’a bağlı güçlerin Suriye’de füze üretimine dair eğitim aldığını aktaran Nehale şöyle devam etti:

Kasım Süleymani, Gazze’ye füzelerin geçişini bizzat denetledi ve yönetti. Füzelerin nakli konusunda birden fazla ülkeye ikna ziyaretinde bulundu. Sudan’la anlaşma yaptı.

Hamas ve İslami Cihad’dan tüm mühendis birimleri İran’da eğitildi. Daha sonra diğer ekipleri eğiten birimlerimiz, mühendislerimiz ve uzmanlarımız oldu.

Havan topları, uzun menzilli füzeler, kornetler, RPG’ler ve Gazze’ye ulaşan her tür silah Hacı Kasım’ın mucizesiydi.

Kudüs ve Filistin her zaman Hacı Kasım’ın kalbindeydi. O, Filistinli askeri eğitim gören kardeşlerin yemeğine dahi önem veriyordu. Onlarla birlikte yemek yiyordu. Tüm direnişçilere sevgiyle yaklaşırdı. O, Filistinlilerden daha çok Filistinliydi.

Ortak askeri planlar için sürekli iletişim halindeydi, gün be gün. Bütün bunlara şahidim.