Umman ve Arabistan, İsrail İle Açık İlişki Dönemine Hazırlanıyor

Siyonistlere ait medya organları, işgal yönetiminin üst düzey yetkililerinin, Umman Sultanlığı’nın Fas’tan sonra siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirecek Arap ülkesi olacağına inandıkları iddiasında bulundu.

Yine siyonistlerin medya organları tarafından, Suudi Arabistan’ın da Beyaz Saray’da yetkilerin yeni seçilen başkan Joe Biden’a devredilmesinden önce işgal rejimiyle ilişkileri normalleştiren Arap ülkeleri listesine dahil olabileceği ileri sürüldü.

Genel İbrani Radyosu’nda; “İsrail’deki siyasi kesimlerin kanaatine göre Riyad yönetiminin veliaht prens Muhammed bin Selman ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu arasında gerçekleşen görüşmeyi gizlemesine rağmen Suudiler, kendileri bizzat ‘barış’ işlemini gerçekleştirmeden önce bazı Arap ülkelerinin ilişkileri normalleştirmeyi kabul etmiş olmasını arzuluyor” denildi.

Radyo, bu sebepten dolayı Suudi Arabistan’ın Rabat ile Vaşington arasında irtibatın kurulmasında perdelerin arkasında önemli rol oynadığını ve Fas’ı ilişkileri normalleştirmeyi kabul ettiğini açıklamaya teşvik ettiğini ileri sürdü.

Radyo ayrıca işgal yönetimindeki bir üst düzey yetkilinin şöyle söylediği iddiasında bulundu: “İsrail ile ilişkileri normalleştirmeleri için muhtelif İslam ülkeleriyle görüşmeler de devam etmektedir. Bunların başında da Pakistan ve Endonezya’nın yanı sıra Nijer, Mali, Cibuti, Moritanya, Komor Adaları, Brunei, Bangladeş ve Maldiv Cumhuriyeti yer alıyor.”

Netanyahu, Ekim 2018’de Umman Sultanlığı’nı ziyaret etmiş ve o zamanki sultan Kabus bin Said’le görüşme yapmıştı.