Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski’nin Siyonist İsrail Umudu

Ukrayna dünya liderlerinden destek toplama çalışmalarını sürdürüyor. Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky’nin önümüzdeki hafta Siyonist rejim parlamentosu Knesset’e sanal olarak hitap edeceği belirtildi. 

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelensky, Rusya’ya karşı dünya liderlerinden destek toplama çalışmalarını sürdürüyor. Bugün ABD Kongresi’ne hitap edecek olan Ukraynalı liderin gelecek hafta İsrail parlamentosu Knesset’e sanal olarak hitap edebilmesi için adımlar atıldığı aktarıldı.

Ancak Knesset şu an kış tatilinde olduğundan, mümkün olduğunca çok sayıda üyenin video bağlantılı konuşmasına şahsen katılımı için çalışmaların sürdüğü belirtildi. 

Buna göre, Ukraynalı yetkililer, Knesset Sözcüsü Mickey Levy’ye ulaşarak Zelensky’nin Zoom aracılığıyla parlamentoya sanal bir konuşma yapmasını talep etti.

Levy başlangıçta mevcut parlamento tatili nedeniyle bunun mümkün olmadığını söyledi, ancak bunun yerine Zelensky ve bazı Knesset üyeleriyle bir Zoom toplantısı düzenlemeyi teklif etti.

Levy’nin ofisinden yapılan açıklamada, toplantı tarihinin yakında kesinleşeceği konusunda anlaştıkları belirtildi.

Zelensky ayrıca, geçtiğimiz Salı günü İngiliz parlamentosuna da hitap etti. Alkışlar eşliğinde konuşan Ukrayna cumhurbaşkanı, Winston Churchill’in 2. Dünya savaşındaki, “Ormanlarda, tarlalarda, sokaklarda savaşacağız” sözlerini hatırlattı.