UÇURTMA İçin Çocuk Vurmak ZALİMCE – APTALCA

Yediot Ahranot gazetesinin internet sitesine konuşan Galant, Gazze sınırında yaşanan son gelişmelere ve “yanan uçurtma” konusuna değinerek, uçurtma uçuranları vurmakla istenilen sonucun elde edilemeyeceğini belirtti.

Gazze sınırından İsrail tarafına gönderilen “yanan uçurtmaların” kendiliğinden gelişen bir olay olmadığını dile getiren Galant, bu uçurtmaları gönderen çocuk ve gençlerin bazı kişiler tarafından yönlendirildiğini ileri sürdü.

Gücün deneyimsizce kullanılmasının güç sarhoşluğuna yol açacağını belirten ve Bennett’in önerisine karşı çıkan Galant, “Bazı kişiler tarafından şeker verilerek kandırılabilecek ve sağlıklı düşünemeyen 8 yaşındaki bir çocuğa insansız hava aracından füze atılmasını mı istiyorsun? Bu zalimce ve aptalca olur.” diye konuştu.

Siyonist Eğitim Bakanı Bennett ise Galant’ın kendine yönelttiği sert eleştiriye Twitter hesabından yaptığı açıklamayla cevap verdiği açıklandı.

Galant’ın eleştirilerinin İsrail’in “düşmanları” tarafından yapılan kara propaganda olduğunu ileri süren Bennett, “Vurulan ‘teröristler’ 8 yaşında değil. Senin ailene ve insanlarına ateş eden, yangın çıkaran balonları gönderenleri vurmalısın. Bu kadar açık olan bir konuyu sana izah ettiğime inanamıyorum.” ifadelerini kullanarak önerisini savundu.

İşgalci Naftali Bennett, pazartesi günü yaptığı konuşmada, Gazze’den İsrail tarafına gönderilen “yanan uçurtmaların” İsrailli çocukların ölümüne yol açabilecek bir silah olduğunu iddia ederek, “Artık hedefin yanındaki yerleri vurmak yerine hedefi vurmalıyız.” ifadelerini kullanmış ve İsrail ordusunun söz konusu uçurtmaları gönderen Filistinlileri vurmasını istemişti.