Türkiye’de Kudüs Fatihi SELAHADDİN EYYUBİ KONFERANSI

Şırnak Üniversitesi tarafından düzenlenen “Kudüs Fatihi Selahaddin-i Eyyubî” konferansında konuşan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Demircan, tarihteki en büyük zenginlikleri ve derinliğini en iyi ifade eden isimlerden birinin Selahaddin-i Eyyubî olduğunu belirtti.

GÖZAT  Hamas: Filistin İntifada Konferansına Üst Düzeyde Katıldık

Mehmet Emin Acar Kampüsü Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta konuşan Prof. Dr. Demircan, Kudüs’ün bugün işgal altında bulunduğunu ve Müslümanların paramparça durumda olduğunu belirtti.

Tarih içerisinde çok istisna değerler, çok derin zenginlikler olduğunu aktaran Demircan, şunları kaydetti:

GÖZAT  Kudüs Alimlerinden MESCİDİ AKSA FETVASI

“Tarihteki en büyük zenginlikleri ve derinliğini en iyi ifade eden isimlerden biri Selahaddin Eyyübî’dir. O bu toprakların yetiştirdiği bir insan olmakla birlikte evrensel bir kişilik olmuştur. Onun çağında bir sürü insan yaşamıştır birçok insan gelip geçmiştir ama o zamandan bugüne kimsenin ismi hatırlanmıyor.” dedi.

GÖZAT  Hamas: Filistin İntifada Konferansı, FİLİSTİN'İ TEKRAR ANA GÜNDEM YAPTI

Konferans, öğrencilerin soru cevap bölümünün ardından ŞÜ Rektörü Nas’ın Demircan’a plaket verilmesinin ardından sona erdi.

Konferansa Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Nuri Nas, Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.