Türk Hava Yollarından İsrail’e Sponsorluk

AirportHaber’in paylaştığı bilgilere göre; THY’deki görevinin dışında Türkiye Voleybol Federasyonu’nun (TVF) mevcut Yönetim Kurulu’nda Sponsorluklardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapan Sayıner, İsrailli Leon Mayorkas ile birlikte THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile bir görüşme yaptı. Bu görüşmeden arkadaşını aracı kılarak bir iş yapılması kararı çıktı.

Habere göre İlker Aycı, halı saha arkadaşı Memduh Sayıner’in getirdiği Leon Mayorkas ile bir voleybol takımına sponsor olunması talimatı verdi.

Teklif İsrailli Leon Mayorkas’ın merkezi İsrail Tel Aviv’de bulunan April Group’tan THY’ye getirildi. Ancak işin ucunda İsrail olunca tedirginlik yaşandı ve Leon Mayorkas’tan başka bir şirket bulması istendi.

Japonya’nın kadın voleybol takımlarından Okayama Seagulls takımına sponsor olunacak ve 400 bin dolar (yaklaşık 3 milyon 480 bin TL) ödenecekti. Japonya kadın voleybol takımlarından olan Okayama Seagulls’un tek başarısı ise son yirmi yılda (2017-2018 sezonu) bir kez Japonya Kadın Voleyol İkinci Ligi şampiyonluğu olarak biliniyor.

Memduh Sayıner’in arkadaşı Leon Mayorkas’ın getirdiği 400 bin dolarlık sponsorluk teklifi hiç pazarlıksız kabul ettirildi.

Bu sponsorluk THY tarihinde bir ilki de beraberinde getirdi. THY, bir spor kulübüne ilk kez sponsorluk ajansı aracılığı ile sponsor yapılmış oldu. Oysa bugüne kadar tüm sponsorluklar kulübün direkt kurumsal kimliği ile yapılıyordu.